Přepnout na plnou verzi

Vitalia.cz

V příbramském babyboxu nalezli novorozeného chlapce

Zdravotníci našli v pondělí v příbramském babyboxu odloženého novorozence. Několik hodin starý chlapec je 43. dítětem zachráněným babyboxy, kterých je v zemi celkem 42, sdělil ČTK jejich zakladatel Ludvík Hess. Jen několik hodin staré dítě vážilo 3,5 kilogramu a měřilo 49 centimetrů, bylo pečlivě oblečené a na první pohled zdravé. Sestry jej pojmenovaly Filip, doplnil Hess. 

22. 2. 2011 8:59 Redakce
Přidat názor

Zdravotníci našli v pondělí v příbramském babyboxu odloženého novorozence. Několik hodin starý chlapec je 43. dítětem zachráněným babyboxy, kterých je v zemi celkem 42, sdělil ČTK jejich zakladatel Ludvík Hess.

Jen několik hodin staré dítě vážilo 3,5 kilogramu a měřilo 49 centimetrů, bylo pečlivě oblečené a na první pohled zdravé. Sestry jej pojmenovaly Filip, doplnil Hess. 

Dítě bylo do speciální schránky v areálu nemocnice vloženo 21. února v 16:24. Babybox je v Příbrami od 19. září 2008 a malý Filip je prvním zde nalezeným dítětem.

Mapový katalog: Kde najdete babyboxy?

Takzvaný babybox je vyhřívaný inkubátor, který nabízí ženám v tíživé životní situaci možnost dítě anonymně odložit, aniž je ohrozí na životě či zdraví. Odložení dítěte do babyboxu je legální a rodičce za to nehrozí žádný trest. Babyboxy jsou vždy instalovány v klidných lokalitách, které zaručují zachování anonymity. Podobná zařízení fungují i na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku a Švýcarsku nebo v Německu.

Vitalia.cz logo

Redakce

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.