Přepnout na plnou verzi

Vitalia.cz

Téměř třetina hongkongských středoškoláků je závislá na internetu

Téměř třetina všech hongkongských středoškoláků je závislá na internetu a trpí abstinenčními příznaky, když se nemůže připojit. Informoval o tom list The China Post, který se odvolává na nedávný průzkum mezi studenty této bohaté čínské enklávy. Bez internetu trpí abstinenčními příznaky Průzkum, který popisuje agentura ČTK zjistil, že závislost na internetu je provázená neklidem a podrážděností, pokud jsou studenti bez možnosti připojení k síti.

10. 2. 2011 14:00 Redakce
Přidat názor

Téměř třetina všech hongkongských středoškoláků je závislá na internetu a trpí abstinenčními příznaky, když se nemůže připojit.

Informoval o tom list The China Post, který se odvolává na nedávný průzkum mezi studenty této bohaté čínské enklávy.

Bez internetu trpí abstinenčními příznaky

Průzkum, který popisuje agentura ČTK zjistil, že závislost na internetu je provázená neklidem a podrážděností, pokud jsou studenti bez možnosti připojení k síti.

A tato závislost je už mnohem rozšířenější než tradiční teenagerské závislosti, jako je gamblerství či kouření. Hongkong patří k územím světa, kde má nejvyšší počet lidí vlastní počítač s připojením k internetu. Většina středních škol a v této bývalé britské kolonii se sedmi miliony obyvatel vyžaduje, aby měli studenti při výuce laptop.

Vitalia.cz logo

Redakce

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.