Přepnout na plnou verzi

Vitalia.cz

Protikuřácký zákon schválen, čeká se jen na podpis prezidenta

Pokud prezident podepíše protikuřácký zákon, od 31. května si už v restauracích, na diskotékách a na koncertech neškrtnete. Výjimky budou platit v zoologických zahradách nebo ve vyhrazených kuřárnách na letišti. A co se změní při prodeji alkoholu?

19. 1. 2017 14:44 Redakce
Vstoupit do diskuse 41 Přidat názor

Senát Parlamentu ČR dnes na svém jednání schválil návrh tzv. „protikuřáckého zákona“. „Vyhlašuji 30. května 2017 dnem posledního típnutí. Jsem opravdu velmi rád, že Senát projevil zdravý rozum a náš návrh protikuřáckého zákona podpořil. Vítězí tak zájmy ochrany zdraví nás všech, což kvituji s potěšením nejen jako ministr zdravotnictví, ale i jako zodpovědný občan a otec rodiny. Věřím, že i pan prezident připojí svůj podpis pod tuto normu,“ uvedl po schválení zákona ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík a dodal, že chce, abychom své děti a ideálně všechny lidi v naší zemi naučili vnímat, že zodpovídají za své zdraví. Aby se pro ně ochrana zdraví před účinky tabákových výrobků a alkoholu stala normálním návykem, stejným jako třeba mytí rukou.

Cílem normy je posílení ochrany před škodami působenými nejen tabákem, ale i alkoholem a dalšími návykovými látkami. Prioritním je v tomto ohledu zvýšení ochrany veřejného zdraví, zejména pokud jde o děti a mladistvé, a zároveň též zaměření se na snížení dopadů škod působených návykovými látkami.

Stěžejní opatření zákona

Zákaz kouření

Výjimky ze zákazu kouření

Prodej a podávání alkoholu

Tzv. „protikuřácký zákon“ musí nyní ještě podepsat prezident republiky. Pokud se tak stane, nový zákon by mohl nabýt účinnosti k 31. květnu 2017.

Zdroj: MZČR

Vitalia.cz logo

Redakce

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Vstoupit do diskuse 41 Přidat názor

Čtěte dále

Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.