Přepnout na plnou verzi

Vitalia.cz

Nový trend – muže nezajímá sex

Když vás partner odmítne, jedná se o nepříjemnou a ponižující zkušenost. Obzvláště zraňující ale bude pro ženy žijící v představě, že muži na nic jiného než na sex nemyslí.

13. 12. 2010 0:00 Richard Gilík
Vstoupit do diskuse 39 Přidat názor

Podle odborníků roste počet mužů, kteří nemají zájem o sex. Podle britských výzkumů z roku 2008 se počet mužů, kteří jednoduše nemají zájem se milovat se svými partnerkami, zvýšil v poslední době o 40 %.

Odbornou pomoc kvůli ztrátě svého libida nejčastěji vyhledávají ženatí muži mezi 30 až 50 lety. Právě v tomto věku muži nejčastěji trpí depresí. Kromě vzrůstajícího počtu depresí je dalším pravděpodobným viníkem změna v sexuální roli mužů a žen. Přitom ještě před pouhými deseti lety muži vyhledávali odbornou pomoc kvůli nezájmu o sex jen velmi zřídka.

K tématu: Milujeme se, aniž bychom chtěli

Kolikrát jste se za minulý měsíc milovali s partnerem či partnerkou jen proto, aby „byl doma klid“? Prostě jste neměli náladu na sex, zatímco ten druhý ano.

Nejde o partnerku, ale o sex jako takový


Autor: Isifa.cz

Vedoucí britského výzkumu Peter Bell prohlásil, že zatímco spoustu problémů s erektilní dysfunkcí vyřešila viagra, v současnosti se „mnoho mužů vyjadřuje podobně jako ženy v padesátých letech: ´Mohu mít sex, ale nechci. Neprospívá mi to.´ Jedná se o vážnou záležitost. Znamená to psychosexuální dysfunkci, ne pouze problém vztahu, protože tito muži neodmítají pouze své partnerky, ale sex vůbec.“ 

Také americká autorka Michele Weiner Davis ve své knize The Sex-Starved Wife naznačuje, že skutečnou příčinou, proč dnes řada párů nežije sexuálně, je pokles mužského, a nikoliv ženského libida. Tomuto tvrzení dodává váhy i výzkum australské Study of Health and Relationships, podle které čtvrtina zpovídaných mužů přiznává nedostatek zájmu o sex.

Jaké příčiny nezájmu o sex muži uvádějí nejčastěji: 

Vašemu manželství chybí sex? Nejste sami

Podle průzkumů žije 40 miliónů Američanů v manželství, kde je sexu velmi málo nebo zcela chybí. Asexuální manželství se definují jako taková, kde k pohlavnímu styku dochází nanejvýš desetkrát ročně.

Pokud „desetkrát či méně za rok“ vyhovuje oběma stranám, je to v pořádku. Většinou tomu tak ale nebývá. Ztráta sexuální intimnosti vede k depresi, podezření, hněvu, zášti, někdy i k nevěře a rozvodu.

Čtěte téma: Mně to jednou za měsíc nestačí!

Sexuální temperament je geneticky daný. Jenže co když život svede dohromady náruživého jedince s protějškem podstatně chladnějším?


Autor: Isifa.cz

Proč podle odborníků mužům klesá libido

K tomu přistupují i velká očekávání, a zvláště tlak na výkon mužů v posteli, což potlačuje emocionální stránku sexu a vede k tomu, že sexuální život se redukuje na pouhý akt.

K dalším příčinám ztráty mužského libida lze připočíst nízkou hladinu hormonů (testostreron), nedostatek spánku a užívání medikamentů, zvláště léků na snížení krevního tlaku a antidepresiv.

Přečtěte si: Erotický chat: Podvádím tě na internetu

Svět a starosti mimo internet jakoby se jich alespoň chvíli netýkaly…

Sex není jen věcí těla

Ve světle posledních výzkumů je načase, aby ženy opustily mýtus o muži neustále toužícím po sexu a pochopily, že pro většinu mužů neznamená sex jen pouhé uspokojení fyzické potřeby – k tomu jim může posloužit i masturbace.

I pro ně je sex součástí většího celku lásky a důvěrnosti. Zanechte stereotypních představ o tom, že všichni muži jsou stejní a začněte objevovat, jaký je ten „váš chlap“. Možná budete překvapeny.

Myslíte si, že muži ztrácejí zájem o sex?

Téma: Řekni, kde ti chlapi jsou?

Maskulinita prošla mimořádným zpochybněním; zdá se ale, že současně došlo k oslabení těch hodnot, které kdysi představovaly pozitivní význam „chlapství“. 

Richard Gilík

Richard Gilík

Vystudoval jsem obor teologie - český jazyk. Snažím se přijít na kloub různým otázkám a záhadám, zejména z oboru psychologie a duchovna.

Vstoupit do diskuse 39 Přidat názor
Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.