Přepnout na plnou verzi

Vitalia.cz

Modrá velryba: kdo si hraje, nežije?

Věčné debaty, zda počítače dětem škodí, dostávají nyní v jednom konkrétním případě bohužel kladnou odpověď. Nejsou to ale bolavá záda nebo zničené oči. V počítačové hře Modrá velryba jde podle policie dětem o život.

13. 4. 2017 16:15 Redakce
Vstoupit do diskuse 9 Přidat názor

V posledních dnech se šíří v České republice na sociálních sítích informace o výskytu internetové hry s názvem Modrá velryba. „Modrá velryba je nebezpečná forma internetové hry,“ varuje Policie České republiky. Tato hra, která se rozšiřuje zejména z rusky mluvících zemí, je určena především mládeži a jejím cílem je plnit úkoly. Vítěz v konečné fázi je údajně donucen administrátorem spáchat sebevraždu. Podezření, že k podobnému jednání skutečně došlo, panuje u několika případů v zahraničí, nyní je hra i u nás.

serial_prilohy

„Po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a bereme ji jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež. V současné době konáme především preventivní kroky. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, v jejíž gesci je počítačová kriminalita, se snaží spojit s administrátory Facebooku a Instagramu, aby tak zamezili dalšímu šíření této ‚hry‘,“ informovala Ivana Nguyenová z Policejního prezidia ČR.

Policie rovněž prověřuje, zda s touto hrou mají nějakou spojitost podezřelá úmrtí dětí, která se v poslední době udála.

Rady pro rodiče a pedagogy:

Rady pro děti:

Zdroj: Policejní prezidium ČR

Vitalia.cz logo

Redakce

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Vstoupit do diskuse 9 Přidat názor

Čtěte dále

Titulní strana Přepnout na plnou verzi

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.